اعتراض کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی

اعتراض کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی
شماری از کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل اعتراض کردند.

صبح امروز جمعی از کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و تبعیض در پرداخت حقوق بین کارگران این واحد با سایر کارگران پتروشیمی منطقه مقابل ساختمان شرکت اعتراض کردند.

اعتراض کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی

یکی از کارگران با بیان اینکه چندین سال است ما کارگران پیمانکاری که شمارمان به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر می‌رسد، از مسئولان شرکت پیگیر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستیم و آخرین بار بهمن ماه سال گذشته مدیرعامل وقت وعده اجرا آن را تا پاییز سال جاری را داد که متاسفانه تاکنون بعد از گذشت نزدیک به یکسال هنوز عملی نشده است، اظهار کرد: این وعده‌ها در حالی به کارگران داده می‌شود که از چند ماه پیش مدیرعامل شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی بند ماهشهرکنار گذاشته شده و هم اکنون این مجموعه توسط یک مدیر جدید اداره می‌شود.

به گفته وی؛ کاراصلی کارگران پایانه‌های مخازن بارگیری موادشیمیایی از مخازن کشتی‌ها در اسکله است در عین حال برخی همکاران نیز در واحد حراست، بهره‌برداری، تعمیرات، خدمات و واحد فضای سبز مشغول کارند.

او گفت: دستمزد و مزایای ما در مقایسه با دیگر کارگران شرکتهای پتروشیمی بندر امام (که کار مشابه انجام می‌دهند) متفاوت است اما مدیران شرکت و هیات مدیره توجهی به مطالبات ما نمی‌کنند.

طبق اظهارات وی، کارگران قراردادی و شرکتی شاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر امام به دلیل‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای شغلی کمترین حقوق را به نسبت سایر کارگران دریافت می‌کنند.

به گفته وی، بایستی قانون کار در رابطه با کارگران پایانه و مخازن بندر ماهشهر که تحت مسئولیت چندین پیمانکار مشغول کارند، اجرایی شود.

مرجع/ایلنا

نمادک سایت
نمادک سایت
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.