کد خبر : 1761
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 دی 1401 - 21:39

افشای برخی تخلاف شهردار هندیجان توسط شورای شهر/مهدی عبادی:شورا اجازه انعقاد قراردادهای نجومی را به شهردار نخواهد داد؛ شهردار اصرار دارد به شیوه سنتی به پیمانکاران کار واگذار کند!/قراردادهای پیمانکاران شهرداری از شورا مخفی می شود!!

افشای برخی تخلاف شهردار هندیجان توسط شورای شهر/مهدی عبادی:شورا اجازه انعقاد قراردادهای نجومی را به شهردار نخواهد داد؛ شهردار اصرار دارد به شیوه سنتی به پیمانکاران کار واگذار کند!/قراردادهای پیمانکاران شهرداری از شورا مخفی می شود!!
مهدی عبادی عضو شورای شهر هندیجان در خصوص مصاحبه اخیر شهردار هندیجان علیه شورای این شهر توضیحاتی در خصوص روند کار پروژه های شهرداری ارائه کرد.

ابتدا از مردم شریف هندیجان صمیمانه بابت نشر برخی بیانیه ها و اخبار اخیر در فضای مجازی و عمومی که به نوعی باعث تشویش اذهان عمومی و ابهام زایی و تکدر خاطر عزیزان همشهری شد، پوزش می طلبم و بر خود وظیفه می دانم با پاره ای توضیحات صادقانه و مستند مانع از این روند ناصحیح و حاشیه ساز که عایدی جز فاصله گرفتن از انجام وظایف اصلی که همانا خدمت رسانی صادقانه و فروتنانه است، نخواهد داشت.

ما اعضای شورای شهر هندیجان موظف و مکلفیم، متعهدانه بر اساس قوانین و آیین نامه های مربوطه، طی فرآیندی دو طرفه، با بهره از مشورت مردم و با حداکثر توان، فارغ از هر نوع تعصب، نیازها، مشکلات و معضلات موجود شهر را شناسایی و در قالب طرحهای کارشناسی شده و مصوباتی قانونی مرتفع ساخته و به یاری حق باعث توسعه و ارتقاء و عمران شهرمان گردیم.

متأسفانه گاهی انتخاب های اشتباه باعث اتلاف وقت و عقب ماندگی میگردد و شجاعترین انسان ها، کسانی هستند که پی به انتخاب اشتباه خویش ببرند و در اسرع وقت آنرا تصحیح نمایند. و منطقی و عاقلانه ترین کار برای یک مدیر آنست که اگر در سازمان یا نهاد کاری خویش نتواند تغییر، تحول و پیشرفت ایجاد کند ، آنرا ترک کند و بر ضعف خود پافشاری ننماید.

استیضاح شهردار حق مسلم و قانونی شوراهاست و همه شهردارانی که طبق قوانین موجود و بر اساس شرح وظایف، برنامه و برنامه‌ریزی عمل نکنند، بایست منتظر طرح سوال و استیضاح و در نهایت عزل باشند.
شهردار هندیجان نیز لازم بود در برخورد با این موضوع صعه صدر بخرج می داد و با صدور بیانیه ای سراسر اتهام آمیز باعث تشویش اذهان عمومی و جوسازی، نشوند. صدور اینگونه بیانیه که اثرات بر افروختگی و عصبیت و غیظ در آن مشهود بود از یک فرد تحصیل کرده در علوم دینی و فقه بعید به نظر می رسید. فارغ از موارد فوق که نیاز به کظم غیظ داشت از نظر فنی و حقوقی هم دچار ایراداتی چند بود.

این نوع دسته بندی در اعضای شورا و بالطبع در مردم (که در بیانیه جناب شهردار مکرر آمده بود) به چه نیت و اهدافی بود و چه نتیجه ای دارد؟جز ترویج کشمکش ها و نفاق و بازی در زمین دشمن.
این زاویه سازی ها، خوشایند چه کسانی است؟ و برای چه کسانی لذتبخش و منفعت زاست؟
هل من مبارز طلبیدن شأن چه نوع مدیرانی است؟
افکار عمومی را به بیراهه بردن زمان را به نفع چه کسانی می کشد؟

جناب آقای شهردار، ورود به شرح وظایف شورا و تعیین تکلیف برای رییس و اعضای شورای شهر از وظایف شهردار است

جلسه شورا شهر که قانونی در ساختمان شورا منعقد گردیده و بهمین دلیل هم دارای رسمیت می باشد ((صورتجلسه و مصوبات آن هم ثبت و صادر و به فرمانداری محترم شهرستان ارسال گردیده)) را یک دور هم نشینی گعده ای نامیدن، از کدام نگرش و بینش نشأت گرفته است؟
آیا این نشر اکاذیب برای نیل به اهدافی سالم و خدمتی صادقانه است؟
با توجه به شرایط و نیاز جامعه به وحدت و همدلی و جلوگیری از اتفاقات نفاق برانگیز، اتهامات بی اساس آقای محمد عبادی را در دستور کار قضایی قرار داده ایم که سیر مراحل قانونی خود را طی می کند.

مهدی عبادی خطاب به محمد عبادی ادامه داد:
آقای شهردار با رفتارها و گفتارهای نسنجیده و غیر منطقی و غیر مستندتان خیلی از حرمت ها شکسته شدند. خدا کند این حرمت شکنی ها، به آحاد مردم شریف هندیجان که هر کدام به دلیلی اعضای شورا را منتخب خودکردند و هنوز با امیدی از آنها حمایت می کنند، تسری پیدا نکند.

مهدی عبادی افزود: آقای محمد عبادی به شما متذکر می‌شویم اجازه عقد قراردادهایی با قیمت های افسارگسیخته و نجومی نخواهیم داد.بایستی کلیه قراردادهای شهرداری با مبالغ بالای ۸۰ میلیون تومان، در سامانه ستاد ثبت و بارگزاری شوند.

عضو شورای شهر هندیجان خاطر نشان کرد:راجع به تفریغ بودجه سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شهرداری پیرو نامه شماره ۱۲۹۰۷۰ مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی وزارت کشور،
متذکر می شوم شورا می بایست قبل از تفریغ بودجه، گزارش حسابرس رسمی را مطمح نظر قرار دهد، که اعضای محترم شورای اسلامی حسابرسی سالهای ۹۸ ، ۹۹، ۱۴۰۰ ، را مصوب کرده، که این مصوبه در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ (۱۸ آبان ۱۴۰۱) به تأیید هیأت تطبیق نیز رسیده است و اما… اما شهردار هندیجان همکاری لازم را جهت مستقر شدن حسابرس های رسمی کشوری را با دوماه تأخیر ((آن هم با اصرار و پافشاری اعضای محترم شورای شهر بعد از ۲ ماه)) صادر کرده است.

مهدی عبادی ادامه داد:پروژه های عمرانی از محل عوارض آلایندگی مصوب شده در کارگروه محترم استانداری، دارای ایرادات کارشناسی جزیی در تقسیم بندی مبالغ بود، به عنوان مثال جهت ماشین آلات عمرانی شهرداری مبلغ ۴میلیارد و ساحل سازی رودخانه حدفاصل پل مرکزی شهر تا پل کمربندی (بازار ماهی و میگو شماره ۲ تا سازمان آب ) مبلغ ۲میلیارد دیده شده بود(که در مقام مقایسه و درجه اهمیت موارد و طرح های دیگر مبالغ اندکی می بود) و با درایت فرماندار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر این مبالغ به ترتیب ۶ شش میلیارد تومان و ۳.۵ سه و نیم میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، چرا که ماشین آلات عمرانی شهرداری به عنوان قوه محرکه شهرداری محسوب و ساحلی شمالی هم روزانه پذیرای مسافران شهرستانی است که جلوه مطلوبی ندارد، و در حال انجام مراحل قانونی خود جهت اصلاح است.

مهدی عبادی افزود: اجاره دادن ۶۳ دهنه مغازه های پاساژ سیتی سنتر ، سیر مراحل تصویب را طی کرده و تا چند روز آینده فقط در سامانه ستاد جهت اجاره به مزایده خواهند رفت و کلیه شهروندان عزیز می توانند جهت اجاره شرکت کنند.

عضو شورای شهر هندیجان تأکید کرد: شهردار هندیجان علی رغم نامه های متعدد شورای اسلامی شهر در خصوص در اختیار قرار دادن کلیه قراردها منعقد شده اش به این شورا، از قبیل اصلاح و ایجاد جوی و جدول سطح شهر ، قراردادهای طراحی و مشاوره پارک ، اجرای فضای سبز پارک محله ای کوی دانش و… از آن امتناع ورزید. زیرا که همگی آنها بدون ثبت در سامانه ستاد و با روش سنتی به پیمانکار واگذار شده بود. و شهردار همچنان بر این نوع واگذاری سنتی پا فشاری می کند.

مهدی عبادی همچنین خاطر نشان کرد:با این رویه کار و این نوع نگرش و بینش، اکنون اکثریت اعضای محترم شورای اسلامی شهر نسبت به این شهردار بی اعتماد و ناامید شده اند، و آینده ای روشن برای عمران و آبادی و توسعه و درآمدزایی متصور نیستند. شورایی که متکی به آرای مستقیم مردم است.
مهدی عبادی نماینده شورای شهرستان در استان در پایان خاطرنشان کرد:شهرداری که نتواند اعتماد اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر که نمایندگان اکثریت مردم شهرند را جلب کند، شاید بتواند چند صباحی بیشتر در سمت خود باقی بماند، اما به هیچ عنوان شهرداری با عزت نفس، اثرگذار و موفق نخواهد بود. و نام نیکی از خویش بجای نخواهد گذاشت.

کاری که باید بر آن همت بگمارید، این است که رشته خدمت را رها نکنید.«مقام معظم رهبری»

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.