کد خبر : 5493
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1402 - 13:11

شتاب زدگی سیاستمداران برای شهرستان شدن بندرامام؛ هیچکس از محدوده مطلع نیست!!

شتاب زدگی سیاستمداران برای شهرستان شدن بندرامام؛ هیچکس از محدوده مطلع نیست!!
فرآیند تعیین محدوده بندر ماهشهر بصورت کاملا محرمانه و مخفیانه در حال انجام است و هیچ یک از خواص و یا شهروندان بندرماهشهر از نحوه تعیین محدوده مطلع نیستند.
ماهشهر

هفته گذشته معاون استاندار خوزستان در گفتگو با ماه‌خبر اظهار کرد:تمام تلاشمان را برای شهرستان شدن بندرامام بکار گرفته ایم و تلاش میکنیم تا پایان سال این خواسته مردم بندرامام را به سرانجام برسانیم.

تحقیقات میدانی ماه‌خبر نشان می دهد، فرآیند تعیین محدوده بندر ماهشهر بصورت کاملا محرمانه و مخفیانه در حال انجام است و هیچ یک از خواص و یا شهروندان بندرماهشهر از نحوه تعیین محدوده مطلع نیستند.

برخی شهروندان میگویند سیاسیون در تلاشند تا به منظور افزایش مشارکت مردم در انتخابات آتی، این فرآیند تسریع یابد؛ و پیش از انتخابات شهرستان شدن بندرامام با محدوده مبهم(برای مردم) اعلام گردد.

شاید همه مردم و ارگان های حاکمیتی که چندین سال است با این قضیه دست و پنجه نرم میکنند بدانند؛ هرگونه اشتباهی در فرایند تعیین محدوده ممکن است برای این شهرستان ثروتمند چالش آفرین باشد. و اگر برخی ها با مشاوره های غلط بخواهند این بحث حساس را دست مایه امور سیاسی قرار دهند دچار اشتباه استراتژیک شده و تنها برای نهادهای امنیتی کار تراشی میکنند.

در سال های اخیر بحث تعیین محدوده بندرماهشهر به عنوان شهر مادر و بندرامام به عنوان جزئی که قرار است از این شهرستان جدا شود، به یک چالش جدی و امنیتی در شهرستان تبدیل شده است و بندرماهشهری ها طبق آنچه در رسانه ها ثبت شده است در سال های گذشته بارها دست به تجمع و اعتراض زده اند.

در دوره نماینده سابق، تمامی مسئولین کشور ائم از معاون رییس جمهور، وزیر، استاندار، نماینده مجلس و فرماندار به اتفاق نظر تلاش خود را برای شهرستان شدن بندرامام با محدوده نامشخص بکار گرفتند اما بازهم به دلیل اعتراض مردم، این بحث به سرانجام نرسید.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.