کد خبر : 2304
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 فروردین 1402 - 23:52

جیب بری از مردم بندرماهشهر توسط یک داروخانه در بندرماهشهر/تامین هزینه سفرهای خارجی از جیب مردم

جیب بری از مردم بندرماهشهر توسط یک داروخانه در بندرماهشهر/تامین هزینه سفرهای خارجی از جیب مردم
یک حساب کتاب ساده نشان می دهد این داروخانه از راه فروش اجباری سرنگ و گرفتن حق فنی غیرقانونی ماهیانه صدها میلیون تومان از جیب مردم سود میبرد.

در حوزه دارو و درمان بندرماهشهر روزانه تخلفات و یا زیاده خواهی های زیادی رخ میدهد که نیازمند حضور بیشتر عوامل نظارتی است.

برخی از داروخانه‌ها نیز در این میان از عدم اعتماد و یا ناآگاهی بیماران سواستفاده می‌کنند و برای فروش دارو از قوانین من درآوردی استفاده میکنند تا بتوانند جیب مشتری را بهتر و بیشتر خالی کنند تا سود بیشتری به جیب بزنند.

به عنوان مثال داروخانه دکترخانزاده(درمانگاه شفا) به ازای دریافت هر آمپول ، فروش یک سرنگ را برای بیمار اجبار میداند. این درحالیست که بسیاری از آمپول ها در سرم تزریق میشوند و اصلا احتیاجی به سرنگ ندارند.

یکی دیگر از تخلفات این داروخانه عدم حضور مسئول فنی است. به عنوان مثال مسئول فنی این داروخانه در ایام عید به سفر نوروزی خارج از کشور رفته اما داروخانه آن از هر بیمار بیش از۱۸هزارتومان “حق فنی” دریافت میکند که عینا خلاف قوانین است.

یک حساب کتاب ساده نشان می دهد این داروخانه از راه فروش اجباری سرنگ و گرفتن حق فنی غیرقانونی ماهیانه صدها میلیون تومان از جیب مردم سود میبرد.

در بررسی دقیق‌تر این تخلفات مشخص می‌شود قیمت هر سرنگ دوهزار وسیصد تومان است و میانگین مراجعه کنندگان به درمانگاه شفا روزانه حدود ۵۰۰نفر نفر است، که می‌توان بطور تقریبی ۴۰۰ نسخه را در روز برای داروخانه پیش بینی کرد. در برخی از نسخه ها حدود ده سرنگ دیده می شود که میتوان بصورت میانگین آن را ۵عدد در هر نسخه لحاظ کرد. با جمع و ضرب همه آنها میتوان گفت مبلغ فروش سرنگ بدون استفاده در ماه بیش از صد میلیون تومان است.

بابت هر نسخه مبلغ ۱۸۵۶۰۰ریال حق فنی از بیمار دریافت می شود که نهایتا بیش از ۲۲۰میلیون تومان در ماه هم حق فنی خلاف قانون دریافت میکند.

یعنی داروخانه درمانگاه شفا در حالی که مدیرش در سفرهای تفریحی اروپا به سر می‌برد تنها از این دو تخلف بیش از ۳۰۰میلیون تومان در ماه معادل حقوق ۳۰ماه یک کارگر را به جیب می‌زند!!

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمدعلی دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۰:۳۵

ببخشید مگر فقط این دو مورده ؟؟؟!!این دو مورد کدخیلی پیش وپاافتادس از خلافهای دیگرشون…..