کد خبر : 4737
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 دی 1402 - 14:29

تصمیم شرکت برای عرضه پتروشیمی لاله و مارون برای افزایش سرمایه چیست؟

تصمیم شرکت برای عرضه پتروشیمی لاله و مارون برای افزایش سرمایه چیست؟
کنفرانس آنلاین پرسش و پاسخ سهامداران و مدیران شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

کنفرانس آنلاین پرسش و پاسخ سهامداران و مدیران شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ با حضور نمایندگان شرکت فرابورس و سازمان بورس اوراق بهادار برگزار شد. در این کنفرانس به سوالاتی در زمینه عرضه اولیه، افزایش سرمایه و نیز مالیات پرداختی پاسخ داده شد.

شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائی‌ها و سرمایه گذاری‌های بلندمدت دارد؟ با توجه به سرمایه گذاری‌های انجام شده و سایر موارد و اصلاح ساختار مالی شرکت برنامه افزایش سرمایه دارد، ولی محل آن در هیئت مدیره مطرح و هم از سهامداران اصلی شرکت در حال پیگیری می‌باشد و اینکه از چه محلی باشد در صورت موافقت اطلاع رسانی می‌گردد.

برنامه‌ای برای عرضه پتروشیمی لاله در بورس دارید؟ با توجه به اینکه در پتروشیمی لاله سهامداران دیگری نیز می‌باشند منوط به توافق همه سهامداران با توجه به اساسنامه شرکت از طرف شرکت پتروشیمی مارون مانعی وجود ندارد.

پروژه جمع آوری گاز‌های مشعل مناطق نفت خیز جنوب به چه میزان پیشرفت داشته و آخرین وضعیت آن به چه صورت است؟ این پروژه بخشی از نگرانی‌های شرکت جهت تامین خوراک را کاهش می‌دهد و شرایط تقریبا مطلوبی دارد. پروژه بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت داشته که فاز اول آن ۸۰ درصد و فاز دوم آن ۵۰ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال ۱۴۰۴ کل طرح به بهره برداری خواهد رسید.

علت پرداخت مالیات توسط شرکت و علت عدم شناسایی آن در صورت سود و زیان چیست؟ پرداخت‌هایی که به صورت علی الحساب مالیات عملکرد سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ انجام گردیده که بر اساس بند ب ماده ۱۵۹، شرکت‌های واقع در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر خود را مستحق استفاده از تمدید معافیت مالیاتی از ۱۰ سال به ۲۰ سال می‌دانند که این موضوع در حال رایزنی از طریق دیوان عدالت اداری، مجلس و شورای نگهبان می‌باشد، در صورت تایید مجلس مبنی بر استفاده شرکت‌هایی که فقط در مناطق کمتر توسعه یافته می‌باشند نظر سازمان مالیاتی ابقاء می‌گردد در غیر اینصورت نظر شرکت‌ها پذیرفته می‌شود؛ لذا به منظور پیشگیری از جریمه احتمالی ناشی از قطعی شدن مالیات، مبالغ آن بصورت علی الحساب پرداخت گردیده است و با توجه به عدم قطعیت از طرف مجلس و کمیته‌های تخصصی مالیاتی در صورت سود و زیان محاسبه نگردیده است.

مرجع/نبض بورس

نمادک سایت
نمادک سایت

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.