کد خبر : 5179
تاریخ انتشار : یکشنبه 8 بهمن 1402 - 14:06

برخی تیم‌های خوزستانی توسط عده‌ای خاص گروگان گرفته شدند/ فولاد حیات خلوت تیم‌های پایتخت است/خوزستان ۱بازیکن هم در تیم ملی ندارد

برخی تیم‌های خوزستانی توسط عده‌ای خاص گروگان گرفته شدند/ فولاد حیات خلوت تیم‌های پایتخت است/خوزستان ۱بازیکن هم در تیم ملی ندارد
اولین کاپیتان تیم فوتبال فولاد گفت: احساس می‌کنم بعضی از تیم‌های استان خوزستان توسط عده‌ای خاص به گروگان گرفته شده‌اند و حاضر نیستند این تیم‌ها را علی‌رغم نتایج ضعیف ترک کنند.

سیاوش بختیاری زاده در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: بعد از اتفاقاتی و حواشی زیادی که تیم‌های خوزستانی در نیم‌فصل اول لیگ برتر داشتند با توجه به شرایط مالی و سخت‌افزاری که باشگاه فولاد دارد، پیشکسوتان فوتبال خوزستان و فولاد از عملکرد این تیم گله‌مند بودند اما در مجموع متأسفانه نیم‌فصل اول با نتایج اسف‌بار سه تیم لیگ برتری خوزستان به پایان رسید. 

برخی تیم‌های خوزستانی توسط عده‌ای خاص گروگان گرفته شدند/ فولاد حیات خلوت تیم‌های پایتخت است

وی ادامه داد: در پایان نیم‌فصل نخست شاهد استعفای عبدالله ویسی و پیش از آن نیز شاهد جابجایی مدیریتی در باشگاه فولاد از شعبانی به بهرام رضائیان بودیم؛ بعد از این تغییرات هواداران تیم‌های خوزستانی منتظر تغییر و تحولات در این سه تیم بودند که متأسفانه هنوز اتفاق چندان خاصی در جذب بازیکن برای تقویت تیم‌ها رقم نخورده است.

مدیرعامل فولاد نتوانسته اشراف کامل بر مشکلات باشگاه داشته باشد

این پیشکسوت فوتبال خوزستان خاطرنشان کرد: متأسفانه در این مدت مدیرعامل باشگاه فولاد نه تنها با جذب بازیکن و نقل و انتقالات کاری در جهت نزدیک شدن به هواداران فولاد و فوتبال خوزستان نکرد، بلکه با حضور کوتاه مدت خود یعنی حضور دو روزه در اهواز و پنج روزه در تهران، تاکنون نتوانسته اشراف کامل بر مشکلات باشگاه فولاد داشته باشد و همین نیز موج ناامیدی را در بین هواداران فولاد به وجود آورده است. 

فولاد حیات خلوت تیم‌های بزرگ پایتخت است

وی بیان کرد: فولاد در نقل و انتقالات زمستانه فقط موفق به جذب احسان پهلوان شده است و بارها گفته‌ام که فولاد و فوتبال خوزستان حیات خلوت تیم‌های بزرگ پایتخت و لیگ برتر شده اند.

تیم‌های لیگ برتری هر وقت بخواهند وارد نقل و انتقالات شوند نیاز به خارج کردن بازیکنانی از لیست خود دارند و آن زمان است که باشگاه فولاد با سر و صدای زیاد اقدام به جذب خروجی تیم‌هایی می‌کند که برای آن تیم‌ها کارایی نداشتند. این در حالی است که فولاد در خط حمله و دفاع مشکلات زیادی دارد و هنوز نتوانسته یک طراح در میانه زمین داشته باشد. تنها کار مثبت و بزرگ فولاد در نیم‌فصل اول استفاده از دو، سه بازیکن تیم‌های پایه خود بود که به نظر من تنها دلیل آن نیز برای خارج شدن از فشار و انتقاد پیشکسوتان و هوادارانش بود. 

بختیاری‌زاده عنوان کرد:  نیم‌فصل دوم برای تمام تیم‌ها سخت و پرچالش است و باید بگویم با این روند و مدیریتی که فولاد در پیش گرفته است، در نیم‌فصل دوم نیز نمی‌توان امیدی به فولاد داشت. 

خوزستان

استقلال خوزستان احساسی بسته شد

وی در ادامه درباره وضعیت استقلال خوزستان نیز گفت: این تیم از ابتدای فصل در پایین‌ترین نقطه جدول جا خوش کرد و با نتایج بسیار ضعیف همه خوزستانی‌ها به این باور رسیدند که سال آینده تیمی با نام استقلال خوزستان در لیگ برتر نخواهند داشت. بسته شدن احساسی استقلال خوزستان برای حضور در لیگی طولانی که تیم‌های متمول و تا دندان مسلح در آن حضور دارند، نمی‌تواند در شرایط فعلی راه به جایی ببرد. 

استقلال هیچ ارتباطی با جامعه فوتبال خوزستان ندارد

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: حضور ۳۰۰ نفری هواداران استقلال خوزستان در استادیوم ۵۰ هزار نفری غدیر نشان از این داشت که این تیم مورد قبول هواداران بیشمار استقلال خوزستان نیست. متأسفانه در همین حین، مصاحبه‌هایی از سوی کادر فنی استقلال خوزستان فاصله این تیم با هواداران و پیشکسوتان را بیشتر کرد. فاصله‌ای که باعث شد روز به روز نیز بیشتر متوجه شویم که استقلال خوزستان متعلق به یک گروه خاص است و هیچ ارتباطی با جامعه فوتبال خوزستان و تماشاگر بیشمار خود ندارد.

کشمکش بین پورموسوی و طیبی باید در خانواده استقلال حل می‌شد

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط بسیار بد استقلال خوزستان در جدول رده‌بندی انتظار می‌رود مسئولان باشگاه در نقل و انتقالات زمستانه با آرامش فراوان به دنبال جذب نفراتی باشند تا بتوانند ضعف‌های خود را پوشش دهند. این در حالی است که در همین مدت استقلال یکی، دو بازیکن خوب خود را هم از دست داده و با توجه به درخواست‌هایی که به آقایی‌پور رسیده است، تمرکزش به هم خورده است. ضمن اینکه نکته منفی این است که این روزها شاهد کشمکش‌هایی بین پورموسوی و محمد طیبی بازیکن باتجربه این تیم هستیم که فعلا از حضور او در تمرینات جلوگیری شده است که به نظر من چنین مواردی بهتر بود در خانواده خود استقلال خوزستان حل شود. 

بازیکن خارجی مانند هندوانه بسته می‌ماند

بختیاری‌زاده با اشاره به اخبارهای مبنی بر جذب دو بازیکن آفریقایی توسط باشگاه استقلال خوزستان، عنوان کرد: آیا بازیکنان عراقی نفت آبادان توانستند کمکی به این تیم بکنند؟ وقتی تیمی در رده شانزدهم جدول باشد مطمئناً بازیکنان داخلی و خارجی باکیفیت به این تیم‌ها نمی‌آیند.

بازیکن خارجی مانند هندوانه بسته می‌ماند و اکنون هم نمی‌دانم این بازیکنان با چه رزومه‌ای قرار است به استقلال خوزستان بیایند و سؤال من این است آیا مشکل استقلال خوزستان با دو بازیکن خارجی حل می‌شود؟ به نظر من استقلال خوزستان اگر نگاه حرفه‌ای و واقع‌بینانه‌تری داشت در همین تیم‌های سطح استان و تیم های لیگ یکی استان نیز بازیکنانی هستند که بتوانند به این تیم کمک کنند.

در مجموع امیدوارم اگر قرار است بازیکنان خارجی جذب شوند آنقدر قوی باشند که بتوانند استقلال خوزستان را از ورطه نابودی نجات دهند. اما کمتر روزی را به یاد داریم که بازیکنان خارجی توانسته باشند به داد تیم‌های ایرانی برسند.

بعضی از تیم‌های خوزستانی توسط عده‌ای خاص به گروگان گرفته شده‌اند

وی درباره نفت آبادان نیز خاطرنشان کرد: خیلی افسوس خوردم که عبدالله ویسی نجات دهنده نفت آبادان در لیگ بیست و دوم، امسال خیلی غریبانه از این تیم جدا شد. بازی آخر فصل گذشته نفت آبادان را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد که عبدالله ویسی باعث شد نفت در لیگ بماند و چه پایکوبی در استان خوزستان برپا شود.

البته من فکر می‌کنم عبدالله ویسی بهترین کار را کرد که با توجه به شرایطی که پیش آمده با استعفای خود دست مدیران نفت را به موقع باز گذاشت تا درباره آینده این تیم تصمیم‌گیری کنند. مورینیو از بزرگان و صاحب سبکان فوتبال دنیا پس از سه باخت از روم ایتالیا کنار گذاشته می‌شود اما خیلی از مربیان در ایران و حتی در استان خودمان هستند که بعد از ۱۰ تا ۱۵ باخت، به جای اینکه خود را مقصر این شکست‌ها بدانند عوامل دیگری را مقصر جلوه می‌دهند.

من احساس می‌کنم بعضی از تیم‌های استان خوزستان توسط عده‌ای خاص به گروگان گرفته شده‌اند و حاضر نیستند این تیم‌ها را علی‌رغم نتایج ضعیف ترک کنند. ای کاش این مربیان مثل عبدالله ویسی شجاع بودند و در مقطع زمانی مناسب برای اینکه دست مدیران باشگاه باز باشد شجاعانه استعفا می‌دادند. استعفای به موقع یکی از ارکان مهم مربیگری است.

امیدوارم کمالوند در پایان فصل بهانه نیاورد

این پیشکسوت فوتبال افزود: دغدغه هواداران نفت این بود که بعد از ویسی چه کسی هدایت نفت را بر عهده می‌گیرد و در این مدت  از اسامی نامبرده می‌شد که خودم به شخصه نگران بودم و این می‌توانست کار نفت آبادان را سخت‌تر کند اما با انتخاب کمالوند با توجه به سابقه مربیگری که در لیگ برتر دارد و تمام بالا و پایین‌های لیگ را می‌شناسد و از تجربه کافی برای حضور در نفت آبادان برخوردار است، امیدوارم بتواند با کمک مدیریت باشگاه و حمایت هواداران نفت را در لیگ نگه دارد.

خطاب به کمالوند هم باید بگویم با توجه به اینکه با شناخت قبلی هدایت نفت را بر عهده گرفته است امیدوارم پایان فصل در صورت ناکامی بهانه نیاورد.

خوزستانی‌ها مظلومند که حتی یک بازیکن ذخیره هم در تیم‌ملی ندارند

وی در پایان گفت: خوشحالم که تنها دو تیم سقوط می‌کنند زیرا اگر سه تیم به لیگ یک می‌رفتند، این سه تیم می‌توانستند تیم‌های خوزستانی باشند. همچنین برای تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا آرزوی موفقیت دارم اما خوزستانی‌ها که آرزوی موفقیت تیم ملی را دارند خیلی مظلوم هستند که حتی یک بازیکن ذخیره هم روی نیمکت تیم ملی ندارند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.