کد خبر : 3059
تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 مرداد 1402 - 13:31

افق پیش روی پتروشیمی امیرکبیر روشن است

افق پیش روی پتروشیمی امیرکبیر روشن است
سرپرست مدیریت برنامه ریزی ، فناوری و توسعه شرکت پتروشیمی امیرکبیر گفت: با اجرای برنامه های در نظر گرفته شده در قالب سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴ آینده روشنی پیش روی این شرکت است.

به گزارش ماه‌خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی امیرکبیر، “عبدالکریم محمدی زاده” در حاشیه ممیزی خارجی این شرکت افزود : طرح ها و برنامه های مدونی در همه زمینه ها ترسیم شده که اجرای آن قطعا اثرات مثبتی بر روی عملکرد این شرکت و به تبع آن رضایتمندی ذینفعان سازمان خواهد گذاشت.

وی با تقدیر از حضور تیم ممیزی در پتروشیمی امیرکبیر بیان داشت: ارزیابی ها و ممیزی ها بر اساس استاندارد های جهانی سبب پیشبرد و پیشرفت اهداف خواهد شد و واز طرفی این فرایند ها باعث اطمینان از جهت گیری صحیح سازمان در مسیر توسعه پایدار و بهبود مستمر خواهند شد.

سرپرست مدیریت برنامه ریزی ، فناوری و توسعه پتروشیمی امیرکبیرگفت : مهمترین هدف از ممیزی خارجی شناسایی ریسک ها و نقاط قابل بهبود و رفع آنها در جهت حداکثر سازی بهره وری و بهبود عملکرد با اجرای صحیح چرخه برنامه ریزی ، اجرا ، کنترل و اقدام (PDCA) می باشد .

محمدی زاده افزود: با وجود اجرای نظام بودجه ریزی در پتروشیمی امیرکبیر ، یکی از رویکرد های این دوره با رهنمون ها و تاکیدات مدیرعامل محترم آماده سازی سند بالادستی در حوزه مطالعات استراتژیک با در نظر گرفتن متدلوژی بومی امیرکبیر و بکارگیری ماتریس های ورودی ، مقایسه و کمی سازی استراتژی ها بوده تا سازمان ضمن تمرکز منابع بر موضوعات کلیدی و حیاتی بر اساس برنامه مدون و منسجم در جهت سودآوری پایدار و رشد عملیاتی حرکت نماید.

وی با اشاره به توانمندی های پتروشیمی امیرکبیر اظهار داشت: با اجرای ارزیابی و ممیزی های برنامه ریزی شده در سازمان شناسایی نقاط قوت برای استفاده بهینه از ظرفیت های شرکت به عنوان یکی از دستاوردهای مهم ، تقویت و ارتقاء این نقاط قوت برای بهبود عملکرد سازمان و استفاده از فرصت های پیش رو نیازمند برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت می باشد که این سند تدوین و بر اساس آن در حال حرکت هستیم .

محمدی زاده توسعه صنایع پایین دستی را از برنامه های پتروشیمی امیرکبیر عنوان کرد و گفت : ما به دنبال تکمیل زنجیره ارزش هستیم و مراحل مطالعات آن در حال نهایی شدن است و ایجاد ارزش افزوده از محل تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یکی از سیاست های افزایش سودآوری شرکت بصورت جدی در دستورکار مجموعه های تولید ، خدمات فنی و بخش پژوهش ‌‌فناوری قرار داده شده است که در آینده نزدیک خبرهای خوشی در این حوزه برای مجموعه پتروشیمی امیرکبیر بهمراه خواهد داشت .

گفتنی است ممیزی خارجی شرکت پتروشیمی امیرکبیر طی سه روز از شانزدهم تا هجدهم مرداد از سوی شرکت DAS انجام شد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.