کد خبر : 2149
تاریخ انتشار : جمعه 21 بهمن 1401 - 15:32

افتتاح نخستین پروژه ی زیست محیطی واحد VOC استان خوزستان در پتروشیمی مارون

افتتاح نخستین پروژه ی زیست محیطی واحد VOC استان خوزستان در پتروشیمی مارون
پروژه ی جمع آورى و حذف تركيبات آلى فرّار از سطح حوضچه هاى واحد تصفيه ی پساب پتروشيمى مارون به روش اكسيداسيون حرارتى براى اولين بار در استان خوزستان افتتاح شد.

به گزارش ماه‌خبر، پروژه ی جمع آورى و حذف ترکیبات آلى فرّار از سطح حوضچه هاى واحد تصفیه ی پساب پتروشیمى مارون به روش اکسیداسیون حرارتى براى اولین بار در استان خوزستان، با حضور جناب آقای دکتر حشمتی معاون سازمان محیط زیست کشور، اشرفی مدیرکل محیط زیست خوزستان و جمعی از مسئولین منطقه ی ویژه افتتاح شد.

شرکت پتروشیمی مارون با هدف ارتقاء و بهبود وضعیت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا، یکی از بزرگ ترین طرح های بارز زیست محیطی در سطح کشور را راه اندازی کرد.

شرکت Tecam Gruop اسپانیا پس از طراحى ، ساخت و ارسال تجهیزات، با شدت گرفتن تحریم ها علیه کشورمان، از انجام تعهدات خود در راستای نصب و راه اندازی کوره و تجهیزات سیستم، سر باز زده و قطع همکاری کرد.

پتروشیمى مارون با تکیه بر توان متخصصان داخلی خود و شرکتهاى دانش بنیان، بدون در دست داشتن مدارک نصب و کد های کنترلی و ابزار دقیقی، جهت دسترسی به سیستم های کنترلی، نسبت به شکستن قفل کدهاى سیستم کنترل و برنامه نویسی مجدد سیستم و ارتقای آن اقدام و نهایتا موفق به راه اندازی سیستم شدند .

در این طرح ، تمامى حوضچه هاى ورودى تصفیه خانه به مساحت حدود ٢٠٠٠ مترمربع توسط پوشش هاى کامپوزیتى مقاوم در برابر خوردگى، پوشانده شده و تمامى بخارات ترکیبات آلى از طریق خطوط انتقال و یک دستگاه مکنده ی اصلى، جمع آورى شده و وارد دستگاه اکسیداسیون حرارتى میشود RTO(Regenerative Thermal Oxidizer) و در محدوده دمایى ٨٠٠ الى ٩٠٠، گازها سوزانده شده و به بخار آب و دى اکسید کربن تبدیل مى شود. گازهاى خروجى مطابق با استاندارد اروپا بوده و به منظور حصول اطمینان از رعایت استانداردهاى محیط زیست، بر روى خروجى دودکش، سیستم پایش لحظه اى در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.